Strategiczne Zarządzanie Wynagrodzeniami

To idealny rodzaj współpracy dla organizacji, która albo nie ma rozwiniętej funkcji C&B, albo ma silną potrzebę w tym obszarze i potrzebuje eksperta dziedzinowego, który wzmocni kompetencje istniejącego zespołu HR/C&B.

WNCL posiada silne kompetencje w tym zakresie i dostarcza wsparcie zarówno w obszarze mniejszych firm, które nie mogą sobie pozwolić na pełnoetatowego szefa C&B. W kluczowych momentach dla organizacji może zaoferować usługę Comp&Bena na godziny. Pracujemy też z dużymi firmami silnie transferując wiedzę do lokalnego działu HR lub prowadząc projekty dla klienta.

W jakich sytuacjach?

# zmiany strategii komercyjnej, biznesowej

# fuzje, restrukturyzacje

# system premiowy nie działa

# problem z utrzymaniem pracowników

# brak funkcji C&B, brak strategii wynagradzania

# duży projekt z obszaru wynagradzania, motywacji, benefitów

# mało doświadczona osoba w obszarze C&B

Jak to się odbywa?

Możliwe są trzy formy współpracy.

C&B Dyrektor na godziny – wynajmujesz eksperta, który pomaga w trudnym projekcie, zmianie, pomaga stworzyć funkcję C&B lub wesprzeć w kluczowym momencie aktualny zespół HR. Kontraktujesz określone dni na uzgodniony czas.

Design Thinking Warsztaty – gdzie klient sam prowadzi projekt, przygotowuje wstępne założenia, a konsultant moderuje i transferuje wiedzę do grupy w trakcie warsztatu lub spotkań mentoringowych z zespołem. Wspólnie szukacie rozwiązań. Konsultant może dołączyć w dowolnej fazie projektu, początkowej, gdzie inspiruje pokazuje kierunki, kreuje rozwiązania, jak też w zaawansowanej, gdzie okiem zewnętrznym audytuje rozwiązanie, potrafi zadawać krytyczne pytania i przyczyniać się do sukcesu projektu. Ta metoda oznacza bardzo silny transfer wiedzy do twojej organizacji.

Wsparcie w projekcie – konsultant WNCL prowadzi projekt np. budowa systemu premiowego, przegląd wynagrodzeń i praktyk wraz z budową strategii wynagradzania i świadczeń pozapłacowych itp. Ujęcie klasyczne, gdzie zasoby klienta są angażowane w mniejszym stopniu, ale też nie ma tak silnego transferu wiedzy jak w Design Thinking.